E diele, 20.09.2020, 10:13 PM (GMT+1)

Komente

Selim Hasanaj: Hoxha dhe hoxhenica padisin per neperkambje dinjiteti

E enjte, 12.06.2008, 06:43 PM


Selim Hasanaj
SHQIPFOLSAT ISLAMIST TË ØSTFOLDIT NË NORVEGJI , HOXHA DHE HOXHENICA PADISIN PER NEPERKAMBJE DINJITETI

Nga Selim Hasanaj

Sot u ftue në policinë e Sarpsborg-ut në Norvegji , publicisti dhe gazetari Selim Hasanaj kunder të cilit kishin ngritë padi (si Lider i saj) Qamil Haklaj në emen të ashtuquajtunes ALBANSK KULTUR TROSAMFUND ( SHOQATA KULTURORE E BESIMIT SHQIPTARË)e cila sado që ka ketë emen perfid të cilin me qellim perfid ja dhanë themeluesit e saj kjo megjithate asht vetem nji paqavure islamiste e shqipfolsve të cilve u prin ish mesuesi Haklaj , dhe nji padi tjeter kishte ngritë hoxhenica e kësaj paqavurrje , të dyja këto akuza per ÆREKRENKELSE ( cenim, neperkambje i dinjitetit) Qamil Haklaj si dinak në deklaraten akuzuese kishte deklarue se e banë akuzen jo personalisht por në emen të paqavures së vet islame ndersa imami Ardian Haliti , si imam tue shpresue në prrallat e ndegjueme dhe të cilat shpejt i ka mësue nga shefat e vet mafioz islamista të Østfoldit ai nuk e banë padinë në emne të vetin por në emen të grues me shpresen se per gra norvegjezet janë ma të ndieshem dhe Selim Hasanaj do të denohet. Maskarallaqe dhe pisllaqe këto të të dyve që fatkeqësishtë janë paksa të shkolluem . Pra Qamil Haklaj mësues e Ardian Haliti ka fakultetin e mesimeve islame të kryem. Akuzen ata e bazojnë në artikullin tim ( Selim Hasanaj) të shkruem në zemrashqiptare.net të botuem me 22.02.2008 me titull " DAULLET BIEN NË VESH TË SHURDHET" . Dy orë u mbajta në polici dhe deklarova ato që policia donte ti dijë. Po e ceku per mbarë opinionin se polici qeshke kur shifke se per cka njeriu paditë dikand në polici. Unë i thash atij se te neve në trojet shqiptare vetem gabelet ( arigjinjet atje nga Shqipnia) ngrisin padi të tilla. Ai u pajtue dhe qeshi , por tha se megjithate per rastin vendos prokurori dhe të presim perfundimin që do pasojë ma vonë. Kush e lexon këtë shkrim e kisha lutë ta lexojë edhe në faqen KOMENTE ANALIZA shkrimin tim per të cilin më padisin "PATRIOTET" SHQIPFOLSA dhe imami arabfolës me imamicen e vetë të pshtjelun si arabkat.  (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora