E shtune, 26.09.2020, 12:55 AM (GMT+1)

Komente

''Lidhja është gjallë'' - porosit lëvizja “Vetëvendosje” në Prizren

E merkure, 11.06.2008, 06:36 PM


“LIDHJA ËSHTË GJALLË”- porosit lëvizja “Vetëvendosje” në Prizren

 

“Hapësira e flamurit të ri të Kosovës është me ngjyrë të kaltër, pra ka ngjyrën e ujit, ndërsa hapësira e flamurit tonë kombëtar është e kuqe dhe ka ngjyrën e gjakut…e gjaku kurrë nuk bëhet ujë... “

                                                                                                                        Albin Kurti

 

Video materiali i aktivitetit të lëvizjes “VETËVENDOSJE”, i realizuar më 10.06.2008, në Prizren,  me rastin e shënimit të jubileut të 130 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Ky aktivitet është mbajtur me moton: “LIDHJA ËSHTË GJALLË”

 

Përgaditur nga Adnan Abrashi

 

Shikoni Videon

 

 (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora