E hene, 19.04.2021, 11:49 PM (GMT+1)

Kulturë

Ilir Muharremi: E dashur

E diele, 16.02.2014, 05:45 PM


Ilir Muharremi

 

E dashur

 

Jam aty ku nuk ta merr mendja, e dashur

Eja më prek më puth, më ledhato, dua të të ndjej

Nuk mundem jam më larg, jemi më larg

Fytyrë rrumbullake, flokë të zinj, vithe të mëdha ashtu si kam dëshirë unë

Ta fus këtë pallën time që shurroi çdo ditë me të

Të ndjejë nxehtësinë e vagjinës

Tërheqëse, më ngre epshin vetëm ti, më derdh në maksimum.

Perfekt kjo.

Buzëqesh kur unë buzëqesh,

Të lindur në ditë të njëjtë , por në muaj të ndryshëm, nuk jemi larg.

Nuk jemi të dehur

Dionis eja, eja thithe pak realen mjaftë me dogma antike, metafizikë.

I dehur, jo ajo nuk është e dehur ajo e di që unë ekzistojë

Kam dëshirë ta puth ta ndjej, më mungon.

Nuk jam Platon, por kafshë, epsh, egërsi

I butë në të, sepse ajo është më e sigurtë.(Vota: 2 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora