E enjte, 19.05.2022, 08:59 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Hoxhë Irfani: Muhameti - Vritni qentë e zi

E shtune, 15.02.2014, 05:06 PM


HOXHË IRFANI: MUHAMEDI KA THËNË KU T'I SHIHNI QENTË E ZI MYTNI SE ATA JANË SHEJTANA (VIDEO)

Nga Express

Imami i njohur për deklaratat e tij skandaloze Hoxhë Irfani nga Prizreni ka vazhduar predikimet e tij të çuditshme.

Kështu pasi ka fyer femrat kosovare gjatë një ligjerate dhe një leksioni të gjatë për xhenetin, Irfani është marrë pak edhe me qentë.

Kur ka folur mbi këtë temë, Irfani ka cituar Muhamedin të cilin myslimanët e konsiderojnë profet të tyre.

Hoxhë Irfani thotë se Muhamedi e ka lënë me gojë të tijë që qentë e zi të vriten pasi ata janë shejtanë.

"Ka thonë Muhamedi A.S se mos me qenë frikësohem se po e hupi një farë tëtërë të krijesave të Allahut kisha me urdhnu që krejt qentë me i myt, mirëpo ka thon po frikësohem se po e hupi krejt një lloj ...por ka thon ku t'i shihni qentë e zi mbytni se ata janë shejtana."

(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora