E enjte, 19.05.2022, 10:19 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Prurje të reja në PSHDK

E hene, 10.02.2014, 07:16 PM


Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës (PSHDK), në përgatitjet e saja intensive para zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, ka zgjeruar aktivitetin dhe është hapur për figura të reja. Sot, asaj i janë bashkuar, Gjon Berisha, doktor i shkencave historike, Ndue Ukaj, shkrimtar dhe publicist, Prend Buzhala, shkrimtar dhe publicist, Engjëll Duzhmani, magjistër i arkitekturës, Brikena Ceraja Beka, shkrimtare dhe profesorësh, si dhe Arben Kqira, jurist. Së shpejti asaj pritet t’i bashkohen edhe një grup intelektualësh të rinj, që në bashkërendim me partitë simotra në Europë, kanë synim rritjen dhe fuqizimin e PSHDK-së.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora