E hene, 08.08.2022, 02:24 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Muxhahedini kosovar kërkon kokën e gjeneralit

E merkure, 15.01.2014, 08:02 PM


LAVDRIMI, MUXHAHEDINI KOSOVAR KËRKON KOKËN E GJENERALIT AMERIKAN (VIDEO)

Nga Express

Nëse besoni se myslimanët po luftojnë mes vete, e keni shumë gabim. Kështu ka thënë Lavdrim Muhaxheri, njëri ndër xhihadistët e parë që ka dale me video publike dhe i ka ftuar kosovarët që të shkojnë e të luftojnë në Siri.

Ai thotë se xhihadi ka bërë luftë kundër dyftyrshëve, mynafikëve që kanë për qëllim ta kënaqin Amerikën.

Madje ai në videon e re ka edhe një porosi për gjeneralin amerikan të ushtrisë.

“Allahu na e mundësoftë që ta zëmë gjeneralin e tija premë kokën. Është bashku me ushtrinë ë e lirë dhe kanë bo strategji me e luftu dawletin islam”.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora