E merkure, 30.11.2022, 04:43 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Ftesë nga LSHAKSH në Gjermani

E shtune, 11.01.2014, 01:33 PM


Të dashur vëllezër dhe motra shqiptar, të dashur krijues të mërgatës shqiptare në Gjermani!

Klubi kulturorë, ”Bardhosh Gërvalla” në Ludwigsburg i cili sivjet shënon edhe 20 vjetorin e themelimit të Klubit dhe  në bashkëkoordinim me KF ”Drita-Kosova”  dhe Lidhjen e Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë(LSHAKSH) në Gjermani organizojnë :

Akademi përkujtimore kushtuar vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zekës.

Manifestimi mbahët  ditën E Shtunë me datën 18.o2.2014 dhe fillon në orën 16 h me fjalën e rastit dhe orën letrare. Ora letrare do të ketë gjithashtu karakter garues dhe do të ndahen edhe shpërblime për tri vende të para.

1. Vendi i parë do të fitoi veprat e Jusuf Gërvallës

2. Vendi i dytë; CD me këngët origjinale të Jusuf Gërvallës

3. Vendi i tretë; Një mirënjohje me portretet e të tre heronjve.

Manifestimi vazhdon me aktivitete të tjera kulturore deri në orën 01 h.

Me shpresë qe të takohemi në këtë manifestim ju shprehim mirëseardhje të gjithë krijuesve.

Në emër të Kryetarit të

Klubit lulturor"Bardhosh  Gërvalla"

Afrim Sylejmani

Në emër të LSHAKSH-NË Gjermani

Nënkryetari; Neki Lulaj(organizator)

Kryetari : Pal Sokoli

Manifestimi mbahët në Ludwigsburg:Carl Deim str.20

71642 Ludwigsburg

Për info tel: 01739374639

01738587541

017673710216(Vota: 4 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora