E premte, 27.01.2023, 11:57 AM (GMT)

Shtesë » Lajme

Erdogan: Prishtina i përket Turqisë

E enjte, 19.12.2013, 06:01 PM


Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

Kryeministri turk, Recep Tayp Erdogan edhe njëherë me radhë ka tundur opinionin publik me deklaratat e tij.

Kësaj radhe, deklaratat e kryeministrit turk kanë të bëjnë me “Ëndrrën e re të Perandorisë Osmane” ku Erdogan ka thënë se territoret ballkanike i përkasin Turqisë.

“E jona është Thessaloniki mirëpo në të njëjtën kohë është edhe Komotini dhe Xanthi. Poashtu është edhe Kardzhali në Bullgari, Shkupi në Maqedoni dhe Prishtina e Sarajeva në Kosovë e Bosnje”, raportohet të ketë thënë, Erdogan. /Zëri/(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora