E premte, 27.01.2023, 11:55 AM (GMT)

Shtesë » Lajme

Agim Gashi: Zgjedhjet moren fund!

E shtune, 14.12.2013, 01:21 PM


ZGJEDHJET MOREN FUND!

NGA AGIM GASHI

Kaluan ethet e votimeve. Moren fund sharjen, ndërskamcat, blerjet e shitjet, ofendimet, bërtimat e deri te kërcnimet e friksimet.

Mori fund edhe balotazhi i famshëm i cili solli ndryshime kolosale. Partia në pushtet si humbëse e këtyre zgjedhjeve, duhet ta shef veten dhe ti kërkon falje popullit për gabimet dhe padrejtsitë që i bëri në udhëheqjen e komunave.

Tani, kandidatët fitimtar duhet të presin njerzisht urimet nga humbësit. Kjo vetëm çka ua rritë nderin sepse thonin pleqt tanë me filozofinë e tyre se, më mire humbës ballëlart se sa humbës i koritur.

Befasia më e madhe ndodhi me Prishtinën ku kandidati Isa Mustafa i cili kishte shumë vetëbesim të tepruar në fitoren e tij. Madje, më duket se pat thënë se poqëse e humbi Prishtinën, do të jep dorheqje nga froni i Kryetarit të LDK-së. Gjithkund në boten demokratike në raste të tilla, dorheqjet janë akte morale.

Dosido, kësaj radhe ka fituar populli i Kosovës të cilin po e shofim më të vetëdijësuar, ku duket se ka filluar ti hiqet frika nga shantazhet e bandave politike, ka filluar mos ta shet voten e tij për një pako cigare ose për një mbushje telefoni, dhe se po fillon ta marri tymonin në duart e veta për vendime kolosale.

URIME KOSOVË!

URIME FITUESVE!

HUMBJA E PRISHTINËS, ZHGËNJIM I ELEKTORATIT TË KDK-së

Me një vetëbesim të tepruar dhe me premtime për fitore të pakontestueshme, Isa Mustafa e humbi Prishtinën, një ndër bastionet më të mëdha të LDK-së.

Pastaj, e humbi Prizrenin mu si për inati. Shumica e antarsisë ju ka kshilluar që mos ta emroni z.Eqrem Kryeziun për kandidat sepse humbja me të ëshë e sigurt.Ju nuk keni dëgjuar, ju keni punuar me koken e Juaj dhe për hatrin e Eqës e jo për nevojat e LDK-së. Ju me Eqrem Kryeziun, Prizrenit i mundësuat që përsëri të zhytet në kollapsin e korrupcionit e hajnisë.

Si akt moral e njerzor, mirë do të ishte që Ju z. Mustafa ta ofroni dorheqjen nga kreu i LDK-së,

Na ke zhgënjyer i dashur Isa. Dorheqja do të ishte ngushllim edhe për Ty.

Shpresoj që këto kërkesa të mos i merrni si inate por si kshilla njerzore për të mirën e atdheut e LDK-së rugoviane.

Me rrespekt Agim Gashi- Gjermani i cili që nga formimi i LDK-së ka dhënë shumë ma shumë se disa tjerë, dhe se shumicës së aktivistëve na keni injoruar, si ju ashtu edhe udhëheqja e maparshme, ndersa keni marr njerz për interesa personale që mbinin në LDK si këpurdhat pas shiut.

Besoj se LDK duhet të këndellet dhe të bëhet e pastër rugoviane!

Rroftë LDK me udhëheqës që e meritojnë të jenë në krye të LDK-së!

01.12.2013

Düren(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora