E premte, 27.01.2023, 11:58 AM (GMT)

Shtesë » Lajme

Përmendorja e Car Dushanit të Hiqet!

E enjte, 12.12.2013, 06:49 PM


Disa veprimtare dhe Veteran te UCK-se ne Gjermani te Republikes se Nord Westfalise vendosjen e përmendores së Car Dushanit në Shkup e cilsuan si fyerje te Kombit Shqiptare ne maqedoni  dhe fyerje  te Shqiptareve  anembane trojeve Shqiptare. Vlerësojmë se vendosja e tij paraqet a ofendim dhe provokim të ndjenjave të shqiptarëve ,ofendim te luftes se Ushtrise qlirimtare te Shqiptareve ne Maqedoni  .

Na habit fakti se si nuk reaguan partit Shqiptare ne Koalicion me Partit antishqiptare Maqedonase ndaj ketij akti shemtues dhe ofendues per Popullin Shqiptare!

Ne veprimtaret e qeshtjes shqiptare dhe veteran te Luftes se UCK-se kerkojme qe menjehere te hiqet permendorja nga ai vend qe te mos acarohet situata  e brishte Politike ne Maqedoni! Keshtu te evitojme provokimet e mundshme qe vijne nga mllefi I qytetareve!

Ne Emer te veteraneve te UCK-se

Xhemajl Bega

Prof.Xhavit Dalloshi(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora