E enjte, 30.03.2023, 02:14 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Anketa serbe për zgjedhjet në Kosovë

E diele, 24.11.2013, 10:27 AM


Nga Ismet Azizi

Portali serb www.vesti-online.com zhvilloi një anlketë me vizitorët e vet ku kjart shihet se tashmë opinion serb është pajtuar me gjendjen ekzistuese në Kosovë, gjegjësisht me Pavarësinë e Kosovës.

Në pytjen se : Çfarë do të ndodhë në Kosovë pas zgjedhjeve?, ata u përgjigjen:

1. Nuk do të ndodhë  asgjë.  Kaherë  Kosova është  e pavarur   42,45%

2. E kemi mbrojtë  atë, Kosova është zemra e Serbisë 05,36%

3. Do të ketë luftë   16.1%

4. Nuk  di, nuk më intereson 4.28%

5. Serbët do të vazhdojnë të përlahen  në mës veti  dhe do ta lëshojnë Kosovën  31.8%(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora