E merkure, 08.04.2020, 01:35 PM (GMT+1)

Kulturë » Muzikë

Asqerin turkut mos me ja dhanë

E diele, 03.11.2013, 10:40 AM


Kujtesë historike

 

ASQERIN TURKUN MOS ME JA DHANË…

 

…!

Hajredin Pasha ku e ke lanë ushtrinë?

Në malet e Dibres te tanë mi grinë.

Jo ma pak se 12.000 (dymbëdhjetëmijë),

Kan metë n’istikame e në vorr s’kan hi…!!

…!

 

Aziz Ndreu me këngën e Hajredin Pashës…

 (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT