E premte, 10.07.2020, 01:59 AM (GMT+1)

Aktualitet » Njoftime

"Bone Festival" kërkon një grup iso-polifonik shqiptar

E merkure, 21.08.2013, 06:40 PM


12.08.2013 - 18:42

Organizatorët e festivalit "BONE Festival für Aktionskunst" në Bernë kërkojnë një grup polifonist

Organizatorët bëjnë të ditur se në kuadër të një projekti artistik që do të shfaqet në këtë festival në Bernë ata janë duke kërkuar një grup këngëtarësh polifonistë profesionalë apo amatorë. Sipas organizatorëve, grupi do të bashkëpunojë duke kënduar disa këngë polifonike në skenë, në një mjedis jotradicional. Afati për të aplikuar vazhdon deri më 15 shtator 2013.

BONE Festival für Aktionskunst / Performance Art Festival Bern 3. Dezember bis 7. Dezember 2013 www.bone-performance.com

Contact:

Valerian Maly

Director BONE

valerian.maly@gmx.ch

+41 79 231 66 12(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora