E merkure, 18.09.2019, 01:22 PM (GMT+1)

Aktualitet » Njoftime

Agjendë e përbashkët e krijuesve

E diele, 28.07.2013, 10:04 AM


AGJENDË E PËRBASHKËT E KRIJUESVE GJEGJËSIT POETËVE TË DIASPORËS

 

Agjendë e përbashkët e krijuesve gjegjsisht poetëve të Diasporës:

 

Lidhja e Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë – Gjermani

 

Lidhja e Shkrimtarëve dhe Krijuesve Shqiptarë “Aleksandër Moisiu” – Austri

 

Shoqata e Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë “Papa Klementi XI” – Suedi

 

Shoqata e Shkrimtarëve Shqiptarë – Zvicër,

 

Lidhja e Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë – Norvegji, si dhe

 

krijues gjegjësisht poetë nga Mërgata e gjërë...

 

* * * * *

 

I. Deçan: e premte, 2 gusht 2013

 

“ORË LETRARE DHE PROMOVIME”

 

Ora 11.30 - Shtëpia e Kulturës “Jusuf GËRVALLA”, ora 11.30

 

Junik: e premte, 2 gusht 2013

 

“ORË LETRARE DHE PROMOVIME”

 

Ora 15.00 - “Kulla e Gurit”

 

* * * * *

 

II. Fushë Kosovë: e shtunë, 3 gusht 2013

 

Ora 18.00 - ”KALAJA” – Harilaq (afër Aeroportit),

 

ORË LETRARE: “SERENADË POETIKE”

 

* * * * *

 

III. Prishtinë: e hënë, 5 gusht 2013

 

Ora 10.00 Hotel SIRIUS (pas Teatrit Kombëta

 

“Sukseset dhe sfidat e autorëve shqiptarë në mërgatë

 

Ora 13.00 Panairi i Librit nga krijuesit e Diasporës në

 

Bibliotekën Kombëtare të Kosovës

 

Ora 14.00 Promovime librash dhe autorësh

 

Biblioteka Kombëtare e Kosovës

 

Ora 17.00 – Artanë: “ Ora e madhe letrare” me karakter garues(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT