E premte, 30.10.2020, 12:56 PM (GMT)

Aktualitet » Njoftime

Kallëzim Penal nga Lëvizja për Bashkim

E marte, 02.07.2013, 05:34 PM


NJOFTIM / FTESË

Nesër, më 03.7.2013, në ora 10:00, subjekti politik Lëvizja për Bashkim, dorëzon Kallëzim Penal në Prokurorinë Themelore të Prishtinës, kundrejt  Komisionit Qendror të Zgjedhjeve!

Kallëzimi bëhet mbi dyshimin e arsyeshëm, se KQZ në dëm të Buxhetit të Shtetit, po financon dy Nisma Qytetare!  Dorëzimi bëhet në zyrën e Kryeprokurorit të prokurorisë përkatëse, që gjendet në objektin e ish “Bankës së Lubjanës” ku më parë ka qenë edhe “OSCE” (OSBE) , hyrja anësore!

Pas dorëzimit , jashtë objektit do të ketë edhe një prononcim për media!

Ju ftojmë ta ndiqni këtë ngjarje!

Personi kontaktues

Dren Shahini,

Anëtar i kryesisë së LB,

044 600009 (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora