E merkure, 29.01.2020, 12:49 PM (GMT)

Kulturë » Lushaj

Zeqir Lushaj: Jashtë përgjegjësisë

E shtune, 04.05.2013, 03:59 PM


JASHTË PËRGJEGJËSISË

 

- Martirëve të Kombit -

 

Nga Zeqir Lushaj

 

Për lirinë, dhat jetën,

Rreth, 28 mijë,

Se ç’bëmë,

Ne të tjerët,

Më tutje,

Ju,

S’keni përgjegjësi!

 

…!

Ndaj,

Kur flasim të vërtetën,

Që, nuk duhet të luaj,

Betohemi:

Për nderin,

Për gjakun tuaj.

./.

Tiranë, Maj, 1972

 

-Nga libri “Hija e vendlindjes”-(Vota: 6 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT