E enjte, 23.09.2021, 09:53 AM (GMT+1)

Lajme

LSHAKSH: Takim poetik dhe promovime

E merkure, 24.04.2013, 06:10 PM


Alban. Bund der Schrift. Künstl. & Kulturschaff. in Deutschland e.V.

Lidhja e Shkrimtarëve, Artistëve e Krijuesve Shqiptarë në Gjermani

NË KOORDINIM ME Shoqatën Shqiptare  „DARDANIA“ në Mannheim

ORGANIZOJNË

TAKIM POETIK dhe PROMOVIME:

Hasan QYQALLA: “NJË SHEKULL DRITË”

Neki LULAJ: “BALADA E HESHTJES”

Gonxhe LETMI – BEGISHOLLI: “LUTJE NËNËS”

Sylejman QYQALLA: “NJË GUR SHQIPËRI”

Adresa:  T3  17-20  68161, Mannheim

 

Takimi mbahet: Ditën e shtunë me datën 4 Maj duke filluar nga Ora 15.00

 

Për çdo informatë mund të kontaktoni në këta numra

 

tel.0176 73710216 ose 0171 6561619

 

Me respekt:

Këshilli Organizativ(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora