E shtune, 04.02.2023, 03:25 PM (GMT)

Shtesë » Video

Si e kopjoi Enveri Stalinin

E enjte, 18.04.2013, 06:40 PMModeli i komunizmit u soll nga Bashkimi Sovjetik

Një rrëfim ekskluziv për historinë e miqësisë shqiptaro-sovjetike. Si u importuan struktura e shtetit stalinist, diktatura e proletariatit dhe policia politike?

Si u kopjua fabrikimi i njeriut të ri socialist dhe si arriti Enver Hoxha të kishte rezultate edhe më tronditëse se idhulli i tij, Josif Stalini?

 

 (Vota: 6 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora