E merkure, 08.02.2023, 10:39 AM (GMT)

Shtesë » Lajme

Të Përndjekurit: Deklaratë

E merkure, 10.04.2013, 06:34 PM


                                                                        Deklaratë

            Ne, përfaqësuesit e Shoqatës Antikomuniste të të Përndjekurve Politikë Demokratë të Shqipërisë, Unionit Mbarëkombëtar të Integrimit të Përndjekurve Politikë, Shoqatës së të Burgosurve Politikë të Shqipërisë, Shoqatës së të Përndjekurve Kulakë të Shqipërisë, Shoqatës së të Përndjekurve Politikë “Musine Kokalari”, Shoqatës Mbarëkombëtare të Integrimit të Përndjekurve Politikë, Shoqatës së të Përndjekurve Politikë “Osman Kazazi” të mbledhur sot, më datën 10 prill 2013, pasi shqyrtuam situatën politike në të cilën po kalon vendi ynë, dolëm me përfundimet e mëposhtme:                                       1. Në kuadrin e fushatës elektorale, që sapo ka filluar, duke ndjerrë rrezikun e propagandës denigruese të forcave të majta, u bëjmë thirrje partive të koalicionit të forcave të djathta të udhëhequra nga Partia Demokratike dhe drejtuesve të Partisë Fryma e Re Demokratike, të hedhin pas krahëve mosmarëveshjet e deri tanishme dhe të bashkohen në një koalicion të vetëm, për një fitore të bujshme të së djathtës shqiptare, në shërbim të demokracisë dhe integrimit europian të vendit.                                                        2. U bëjmë thirrje të gjithë të përndjekurve politikë të Shqipërisë të bashkohen me këtë koalicion të madh të forcave të djathta, në të mirë të kombit dhe të atdheut.

                                                                        Nënshkruar:

                       

       Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve                       Unioni Mbarëkombëtar i Integrimit të                  Politikë Demokratë të Shqipërisë                                               Përndjekurve  Politikë

                        Simon   Mirakaj                                                                Besim   Ndregjoni

 

         Shoqata e të Burgosurve politikë                                       Shoqata e të Përndjekurve Politikë                                  të Shqipërisë                                                                 Kulakë të Shqipërisë

                      Tanush   Kaso                                                                       Vllas   Arapi

 

     Shoqata e të Përndjekurve Politikë                                   Shoqata Mbarëkombëtare e Integrimit të                    “Musine Kokalari”                                                                    Përndjekurve Politikë

                   Agim   Musta                                                                            Adem   Hallçi

 

                                                Shoqata e të Përndjekurve Politikë                                                                                                                               “Osman Kazazi”

                                                                   Ylli Kondi(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora