E diele, 05.02.2023, 12:45 AM (GMT)

Shtesë » Lajme

Xhafer Leci: Taip Zeka (15.04.1944 - 07.02.2013)

E hene, 11.03.2013, 06:41 PM


TELEGRAM NGUSHËLLIMI

Taip Zeka  (15.04.1944 -  07.02.2013)

Me hidhërim e dhimbje mësuam për amëshimin e vëllait, prindit, familjarit Tuaj Taip Zeka. Në emër të Shoqatës kulturore "Kadri Zeka" në  Nürtingen, Gjermani, ju shprehim ngushëllimet e çiltëtra gjithë Familjes të nderuar Zeka.

Taip Zeka, ish i burgosur politik, ishte një veprimtar i devotshëm i çështjes kombëtare. Familja Zeka, e njohur për qendresë e dinjitet, përballë pushtuesit serbo-sllav, vuajti përgjimin e UDB-së, përndjekjen, persekutimin, burgimin e deri ekzekutimin e vëllait Tuaj Kadri Zeka, Hero i Kosovës.

Jemi pjesëmarrës në dhimbjen Tuaj të madhe, për amshimin e njeriut Tuaj të shumëdashur - Taip Zeka.

Në emër të Shoqatës "Kadri Zeka"

Taxhidin Bakiu, kryetar

Xhafer Leci, kryetar nderi(Vota: 5 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora