E premte, 27.01.2023, 09:29 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Muhameti beri seks me Aishen 9 vjece

E shtune, 09.03.2013, 05:04 PM


Per te perjashtuar zerat e cjerrur islamike shqipfoles me duhet te theksoj se Dr Ahmad Al-Mu'bi nuk eshte nje islamofob (edhe pse te jesh islamofob eshte detyre e njeriut qe vlereson jeten dhe njeriun), por eshte nje njeri i shkolluar (kuptohet shkolle islamike) qe e do dhe e vlereson Profetin (e tij) Muhamet dhe lejon martesat e femijeve te gjinise femerore duke u bazuar ne jeten dhe vepren e tij.

Dr Ahmad Al-Mu'bi - Zyrtarizues i martesave ne Arabine Saudite, nder te tjera thote (Shikoni videon me poshte):

''Nuk ka moshe minimale (te percaktuar) per martese.

Ti mund te kesh kontrate martesore edhe me nje vazje 1-vjecare dhe mos te permendim martesat me vajzat e moshes 9, 7 apo 8-vjecare. Kujdestari ne keto raste duhet te jete babai (jo edhe Nena - sh. im) sepse mendimi i tij eshte Detyrim. Vajza behet nuse, por a eshte gati per mardhenie seksuale apo jo? Cila eshte mosha e pershtashme per te bere seks per here te pare? Kjo ndryshon në bazë të mjedisit dhe traditave. Ne Jemen vajzat martohen nga moshat 9, 10, 11, 8 apo 13 vjecare, ne vendet e tjera 16. Disa vende kane ligje qe e ndalojne mardhenien seksuale te vajzave nen moshen 18 vjec.

Profeti Muhamet eshte modeli qe ne ndjekim. Ai (Muhameti) e mori Aishen qe te behej nusja e tij kur ajo ishte 6 - vjecare, por ai (Muhameti) beri seksi me te vetem kur ajo ishte 9 - vjecare.''

I paskam rene ne qafe kot Muhametit (dhe islamit te tij) sepse paska qene burre shume i njerezishem. Ha-ha-ha! Muhameti ka fjetur me grate e tjera deri kur Aisha eshte rritur dhe eshte bere... Femije!

Pra, ky eshte Muhameti dhe Islami i tij. Asnje shqipfoles apo shqiptaruc mos te pretendoje tu jape leksione arabeve per islamin sepse aty ka lindur, jetuar dhe vdekur Muhameti, krijuesi i kesaj ''fare feje''.

Kush shkon pas Pedofilit eshte Pedofil. Pra, nuk perjashtohen as shqiptaret, asnje nga ata, te gjithe pedofile, qindra mijera apo miliona.

Tani ne fund, si gjithmone, i ftoj mjeranet shqiptare te largohen nga fshataret mekiane dhe islami sepse ne jemi shqiptare dhe Europiane. Islami eshte nje fatkeqesi mbare boterore por problemi im jane shqiptaret. Ne nuk mund te jemi viktima te fatkeqesise dhe per tu c'viktimizuar nuk ju duhet fjala ime por Jeta dhe Vepra e Muhametit!

 (Vota: 62 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora