E premte, 22.01.2021, 12:42 AM (GMT)

Shtesë » Shoqëria

Të të fal 1 orë dashuri më kushton 1 minutë kohë

E premte, 09.06.2006, 01:03 PM


Nëse minutat nuk të mjaftojnë, ose ke shumë kohë në dispozicion dhe pas kënaqësisë nuk ke çfarë të bësh?!

Një marrëdhënie seksuale mund të realizohet në 15/30/60 minuta ose…… në një ditë të tërë

E rëndësishme është të kapësh momentin e duhur erotik dhe ta shijosh deri në sekondat e fundit.

Ekspertët zbulojnë të gjitha teknikat për të patur një orgazëm të shpejtë dhe të furishme.

Sa herë vështron të dashurin tënd, të ndizet një ndjenjë e pafrenueshme e “ physical contact'', që shtohet edhe më shumë në qoftë se e gjen gjysmë nudo dhe me një shikim pasional si ai i Brad Pitt tek filmi “Troja”.

Mëkat në qoftë se këto momente kaq pasionale dhe erotike dalin atëhere kur i keni minutat e numëruara, kur miqte tuaj ju presin poshtë shtëpisë. Edhe pse koha juaj është e kufizuar për t'iu përkushtuar seksit dhe pasionit, ja ku janë teknikat për të optimizuar kronometrin sikur të ishte një Olimpiadë.

Çmimi? Orgazma si medalje.

Keni 20 minuta ?

Shfrytëzojeni në maksimum, nuk ka kohë për të humbur. Sepse në qoftë se një minutë ju ikën duke u zhveshur dhe një tjetër duke u puthur, ju ngelen vetëm 780 sekonda për të arritur atë që doni. Në fakt është vërtet pak për një raport komplet, atëherë ju duhet të bëni ledhatime shumë të nxehta sa partnerit t'i merret fryma. Seksi oral në këto raste do t'ju bëjë të përjetoni vërtet ndiesi të thella.

Keni 30 minuta?

Lëvizni!

Organizo një darkë në shtëpinë tënde dhe ftoje që ai të vijë më parë. Por kur e sheh që ai është duke ardhur dhe koha po ikën atëherë “seanca seks” duhet të jetë sa hap e mbyll sytë. Shtrihuni tek divani dhe rrini anash, në mënyrë që fytyra jote të jetë kthyer nga këmbët e tij. Nga ky pozicion strategjik mund t'i dhurosh një orgazëm ‘'very strong'' partnerit. Para se të bëni seksin oral hani një karamele me mente që ndihmon në shtimin e fluksit të gjakut në pjesët intime dhe kështu partneri do të arrijë një orgazëm të shpejtë.

Keni 1 orë

E dije? Për 90 vajza mbi 100, orgazma është një konfirmim në qoftë se vjen pas 20 minutave, faza e ledhatimeve. Kështu që 1 orë është mëse e mjaftueshme. Mund të jetë rasti për të provuar pozicione të reja.


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora