E merkure, 01.02.2023, 07:17 AM (GMT)

Shtesë » Lajme

Shoqata Iliria feston pavaresine, Lahr 16.02.2012

E merkure, 13.02.2013, 05:59 PM


Shoqata  Kulturore Iliria e.V - e regjistruar ne organet Gjermane ne vitin qe lam pas, feston pavarsine e Kosoves ne Lahr

Fillimisht do te kete program kulturor nga shoqata "Yjet e Kosoves" e.V

E me pas do ju argetojne me muzike live: Nexhdet Hasani, Lumnije Grajqevci dhe sint Labi

Manifestimi mbahet:  Ne Festhalle Kubacha Schul str.2

77933  Lahr

ne te Shtunen me date 16.02.2012 duke filluar nga ora 19:00(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora