E diele, 28.02.2021, 10:19 PM (GMT)

Kulturë

Bedri Tahiri: Prehu nё Pёrjetёsi

E merkure, 13.02.2013, 06:39 PM


Bedri TAHIRI

PREHU NЁ PЁRJETЁSI

(Profesor Fadil Sulejmanit)

Mbrёmё fort mё therri zemra
Nga lajmi i hidhur  nё TV- e
Profesor, pse aq papritur
Ike me vrap e na le?!

Nё gjimnaz mё dhe latinisht,
Gjatё studimeve morfologjinё,
Fjalёt i gjurmoje nё rrёnjё
Çdo orё ua bёje autopsinё.

Sa herё me nxёnёsit e mi
Mёsojmё nga Praktikumi yt
Do tё kujtojmё, i nderuar:
Prehu i qetё  nё Pёrjetёsi!(Vota: 5 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora