E enjte, 30.03.2023, 09:53 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Telegram ngushëllimi familjes Camaj

E shtune, 09.02.2013, 09:02 AM


TELEGRAM NGUSHËLLIMI FAMILJES  CAMAJ

“Në emër të Bashkëatdhetarëve në  Heilbronn - Gjermani ,

Ju shprehë ngushëllimet më të sinqerta Familjes  Camaj

E nderuara familje Camaj,

Me dhembje të madhe morem Lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të atedhetarit të pa kursyer për atdheun, Enver Camaj.

në pamundësi të jemi pran jush në keto çaste të dhimbjes së madhe, na lejoni që të u përcjellim ketë :

TELEGRAM NGUSHËLLIMI

Ju shprehë ngushëllimet më të sinçerta me rastin e vdekjes së Enver Camajt,  birit, prindit, shokut, vëllaut, farefisit dhe gjithë bashkëveprimtarëve  të çështjes Kombëtare për pavarësinë e Kosovës.

Ka njerez qe jetojne shumë, por mbeten në kujtesë shoqrëore për pakë kohë, por ka edhe njerëz, të cilët jetojnë pakë  por që me punën dhe vepren e tyre lënë gjurmë të përjetëshme në memorjen shoqërore i  tillë ishte dhe do mbetet për ne Shqiptarët në Heilbronn edhe Enver Camaj.

Me mendje e zemër, ne këto ditë aq të hidhura ,jemi pranë  familjarëve e gjithë miqëve të tijë.

I  qoftë  i  lehtë dheu i  Mëmëdheut.

U prehtë në paqe shpirti i këtijë  atëdhetari të  ndriturë.

Abaz Imeri , Emin Demaj - Heilbronn - Gjermani

Heilbronn 07.02.201(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora