E shtune, 04.04.2020, 01:55 PM (GMT+1)

Aktualitet » Njoftime

Simpozium në Preshevë

E merkure, 21.11.2012, 07:28 PM


L  A J M Ë R I M

SHOQATA PËR TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE  E LUGINËS SË PRESHEVËS ME SELI NË PRESHEVË ORGANIZON

SIMPOZIUM SHKENCOR

TEMA : “LUGINA E PRESHEVËS NË LËVIZJEN SHQIPTARE GJATË HISTORISË”

NË SHËNIM TË 100 VJETORIT TË PAVARËSISË.

SIMPOZIUMI MBAHET MË 23-24 NËTOR  2012, DUKE FILLUAR NË ORA 11, NË SALLËN E KUVENDIT KOMUNAL TË PRESHEVËS

SHOQATA PËR TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE I FTON ANËTARËT E SAJ DHE QYTETARËT E LUGINËS SË PRESHEVËS DHE MË GJËRË QË TË MARRIN PJESË NË SIMPOZIUM.

JU MIRËPRESIM

PRESHEVË, MË 20 NËNTOR.2012

SHOQATA PËR TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE

NË PRESHEVË(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT