E hene, 27.01.2020, 04:02 AM (GMT)

Kulturë » Lushaj

Zeqir Lushaj: Prej Podrimjes po na vjen lajmi

E shtune, 22.09.2012, 10:19 AM


“PREJ PODRIMJES, PO NA VJEN HABERI…”

 “Këndoma kangën sa t’jam gjallë,
Se kur të vdes, mos t’qofsha falë…”
 - popullore-

Nga:  Zeqir Lushaj


…E di se, Ai,
Nuk ka nevojë për lëvdatën time!
Por…nënshkruaj, që:
 
…!
Që…,
Si këmishën veshë, e ndjej,
Prekjen e fjalës së Tij!

Edhe, kur shkruan “keq”.
Ali Podrimja,
Pa e duartrokitur,
Zor, se mund të rrij!

 …!
Është, pak “i djegs”,
Por, …pa zarar!

Ali Podrimja,
– (Një),
I besueshëm – lajmëtar.
                   ./.(Vota: 15 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT