E marte, 07.02.2023, 06:09 AM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Funderrima islamike Muhamet Hoxhaj dhe disa fakte te mjerimit islamik

E diele, 05.08.2012, 12:00 PM


Ne fillim dua t’i bej te ditur cdonjerit qe bashkepunon me faqen islamike te morrit islamik, se nuk i ndajme bashkepunetoret me lloj lloj parazitesh interneti, prandaj duhet te zgjedhin median islamike te nje kosovari islamik, ose Zemren Shqiptare. Faqja e kesaj gjallese eshte e mbushur me propagande islamike. Ky kelysh i fton shqiptaret qe te zhyten ne ujerat e zeza te injorances islamike, na ofron nje bote ku dhunohet femra dhe abuzohet seksualisht edhe me femije te moshes 6 apo 9 vjecare, nje bote ku sulmohet demokracia dhe poshterohet vendi mikprites.

Reagoj per shqiptaret dhe jo per kete krimb islamik, sepse nuk kam aq kohe sa te humb me kete specie bukshkale, gjakprishur e injorant te Kosoves. Ky shkrim eshte per te freskuar kujtesen e atyre qe ende ndodhen ne enderra te bukura islamike, por qe zgjimi nga gjumi i gjen perballe veteshkaterrimit. Shqiptaret kane pasur, kane dhe do kete probleme me islamin e tyre, i cili do te sulmohet gjithmone per aq kohe sa te jete islam. Ata qe duan paqe islamike (dmth paqe me islamin vrases dhe makineri e prapambetjes) le te fundosen ne Arabi e Turqi, por edhe ne Serbi.

Funderrima islamike Muhamet Hoxhaj dhe disa fakte te mjerimit islamik

Nga Ilir Dardani

Une jam rritur ne emigrim, por jam munduar ta mesoj gjuhen shqipe pa bere shkolle ne gjuhen e gjakut tim. Jam larg perfektesise, por muhametet dhe mahmutet e Kosoves duhet te marrin leksion nga une. Muhamet Hoxhaj ne dhjetra rreshta pacavuresh islamike ka qindra gabime. Per te mos thene analfabet duhet te them qe eshte njeriu me i afert i analfabetit.

Eshte e modes qe shqiptari islamik merret me personin dhe jo me ate qe shkruan. Muhameti (plus edhe Hoxhe) nuk me befason.

Sa per ta ditur: Une jam Ilir Dardani dhe duke qene Ilir Dardani nuk mund te kem asgje te perbashket me mbetjet e turqve si Muhamet Hoxhaj. Nqs do isha produkt i shkerdhimeve historike sic eshte Muhameti edhe une do isha asgje me shume se nje Mahmut qe germon varrin e shqiptareve! Ilir Dardanin e njohin personalisht vetem ata qe dua une. Kujt nuk i pelqen ky fakt, le te shkoje ne … se nuk me plas mua!

Nuk e di cfare do te thote ‘’Melez’’, por sic duket eshte fjale turke apo serbe, gje qe eshte normale te perdoret nga turko-serbet e fshatrave te Kosoves, te cilet na e ndyne edhe Kontinentin Europian. Nqs shqiptaret do te perfundojne si Komb Islamik do te thote qe kemi te bejme me nje komb qe nuk e ka nderin te haje bar te fresket pranveror ne malet e mrekullueshme dhurate nga Zoti, do kemi te bejme me nje popull baktereologjik qe ha M..!

Islamiku Hoxhaj cuditet kur shikon se kam perdorur ‘’Zotin e Dashurise’’ sepse ai njeh vetem Allahun e Urrejtjes. Pra, ti Hoxhe Funderrima Islamike, je kaq i trashe saqe pranon nje Zot qe Urren dhe mohon Zotin e Vertete, ate te Dashurise. Ti, nqs do kishe fare pak tru, duhej ta anashkaloje kete fjali. Por Kosova, sic ka nxjerre Drite e Liri, ka prodhuar edhe plot poshte-bageti me pamje njeriu.

Videon me myslimanet qe vrasin nje njeri te kthyer ne fene e Krishtere, e kam sjellur per te treguar me fakte se kush eshte Islami i Vertete nga i cili duhet te rrijne larg shqiptaret. Bota islamike nuk eshte per t’u marre si shembull, perkundrazi…! Egjipti njeh 5000 vite qyteterim por vetem para pak javesh zhvilloi zgjedhjet e para demokratike. Demokratike? Sigurisht qe jo, por mos te hyme me gjate nga mungesa e kohes. Mjafton te dime se kush i fitoi zgjedhjet: Partia Islamike. Gjithe ky gjak i derdhur per te arritur tek nje parti islamike, e cila vret dhunshem te ardhmen e nje populli. E, cfare populli eshte ky qe lufton dhe voton kunder Lirise dhe Demokracise - arritjes me te madhe te njerezimit?!

Funderrima islamike ka emigruar pikerisht ne Perendim, konkretisht ne Gjermani dhe jo ne nje nga keto vendet arabe. Keshtu kane vepruar te gjithe shqiptaret. Vete ‘’myslimani’’ Naim Frasheri, i cili kishte njohuri mbi gjithcka ne boten islamike, per shqiptaret ka thene ‘’dielli i shqiptareve lind ne Perendim’’. Njeriu me ide fshatareske  afro-aziatike antishqiptare ndoshta nuk e di se ne te gjitha vendet islamike te botes nuk e ndesh nje  shtet te vetem demokratik. Kjo gjallese me shpirt, emer e mbiemer arab, nuk i shikon luftrat civile qe zhvillohen ne boten myslimane, pikerisht Sot.

Deshmori i Kombit, ‘’myslimani’’ Adem Jashari i ka pagezuar te gjithe femijet me emra shqiptare, sepse ka menduar per te ardhmen e tyre dhe per te kaluaren e tmerrshme dhe te turpshme te popullit shqiptar. Kurse ty qyqe te kane qyquar me nje emer arab, sic te jane qyquar edhe te paret me mbiemrin qe trashegon. Apo jam gabim, sepse ti je thjesht nje shqipfoles me gjak mongolo-ranor?! Per ta njohur njeriun dhe vizionin e tij mjafton te mesosh emrat e femijeve te tij, kurse per te njohur te paret e tij dhe vizionin e tyre mjafton te dish emrin dhe mbiemrin. Duke qene me shpirt arab, me goje te felliqur qe propagandon prapambetje, dhe sigurisht me emer dhe mbiemer turko-arab, ti dhe cdokush e humb te drejten morale per te folur ne emer te shqiptareve.

Shqiptaret kane lidhje direkte me prerjet e kokave nga islamiket ne vendet arabe, sepse edhe shqiptaret kane vrare ne emer te islamit, pikerisht aty ku banon ti ferraxhi dhe pikerisht ushtaret e kombit amerikan - qe na shpetuan nga perbindeshat e Serbise. Shqiptaret kane dhene gjithcka per liri, por kjo nuk ka mjaftuar. Ne ekzistojme sepse ekziston Amerika. Pervec vrasesit shqipfoles nga Kosova, kemi plot te denuar per tentative vrasjesh masive ne mbare Europen dhe Ameriken. Dhjetra apo Qindra terroriste shqipfoles si ti ndodhen neper burgjet e vendeve me demokratike te botes, te denuar si terroriste islamike, qe deshen te vrasin njerez te pafajshem per ate allahut tend. Nqs marrim parasysh numerin e popullsise dhe e krahasojme me vendet e tjera, Shqiperia (Etnike) ka thyer cdo rekord dhe zoteron vendin e pare persa i perket terrorizmit islamik, shume me shume se vete Turqia – e cila na e solli me gjak e varr kete semundje ideologjike qe quhet islam.

Islamucet gjithmone te ‘’vleresojne’’ si zemer-shka kur ju prek islamucin, por ne te vertete islamuci gjithmone ka pase hapesire mese te mjaftueshme nen pushtimin serb, sic, kuptohet, ka pasur nen pushtimin turko-islamik. Historikisht serbet me turko-arabet kane bashkepunuar per shuarjen e shqiptareve dhe djersa nuk ju ka shkuar dem. Keto fakte te pakundershtueshme me distancojne ne menyre auotomatike nga serbet, gjithashtu edhe nga turko-arabet. Ti Muhamet Hoxhaj je produkt i bashkepunimit turko-serb, qe nga dhoma e gjumit deri tek ‘’politikat e medha’’ antishqiptare. Mungesa e Theksuar e Moralit Kombetar nuk eshte shpikje apo shpifje e imja. Nje njeri qe nuk ka asgje shqiptare ne qenjen e tij, pervec gojes se qelbur, kemi te bejme me nje, ne rastin me te mire, shqiptar pa dinjitet, ose, si ne rastin tend, me nje kopil te turqve.

Arkitekti i islamit, ai Muhameti yt, pervec vrasjeve e shkaterrimeve, abuzonte edhe me femijet. Ai u martua shume here, por martesa me e ‘’shenjte’’ mbetet me Aishen e vogel, nje femije vetem 9 vjecar! A do lejoje qe vajza jote 9 vjecare te martohej? Sigurisht qe mesimet e fshatarit mekian Muhamet per shpellaret si ti jane te pakundershtueshme. Pra, ti lejon qe te martohet bija jote vetem 9 vjecare!

Per vrerin tend bukeshkale antieuropian nuk do flas, sepse flet vete fakti qe te gjithe zagaret si ti, edhe pse jane shpirt e identitet-shkerdhyer, u strehuan dhe u cliruan nga perendimoret. Perendimi i Zemres se Madhe perballet me nje problem te madh, me krijesat e vogla te njerezimit, sic je ti M… i Hoxhes. Une jam i vogel per udhezime te medha, por shpresoj qe Europa ta ndihmoje veten duke u pastruar nga kelyshet islamike si ti.

***

Ja disa dallime mes vendeve te Perendimit, Izraelit dhe muhamedaneve, te dhenat jane bazuar kryesisht nga nje studim i nje myslimani, Hafez AB Mohamed: Drejtor i Përgjithshëm, Al Baraka Bank:

Popullsia e Hebrenjeve ne mbare boten: 14 milion - Ne 105 vitet e fundit, 14 milion hebrenj kane fituar 180 cmime Nobel.

Popullsia e myslimaneve te botes: 1.5 miliard - Kane fituar vetem 3 cmime Nobel.

Per cdo Hebre jane 107 myslimane. Hebrenjte perbejne vetem 0.25% te popullsise se botes, por kane fituar mbi 20% te cmimeve Nobel

14 milion izraelite i kane dhene botes shume me shume se e gjithe bota myslimane prej 1 miliard e gjysem njerezish.

E gjitha bota myslimane (rreth 60 shtete) ka vetem 500 Universitete

Vetem Amerika ka plot 5758 universitete

Shkrim e kendim ne boten e Krishtere: 90%. Ne vendet me te zhvilluara arrijme ne shkallen maksimale: 100%

Shkrim e kendim ne boten myslimane 40%. Ne asnje vend mysliman nuk i afrohemi shifres maksimale.

E gjithe bota myslimane nuk ka as nje Universitet te vetem qe te renditet ne 500 Universitetet kryesore te botes.

Ne vendet e krishtera e perfundojne shkollen fillore mbi 98% te popullsise

Ne vendet myslimane vetem 50%.

Ne vendet e krishtera mbi 40% e popullsise kryejne universitetin

Vetem 2% ne boten myslimane.

Vendet e islamit kane mesatarisht 230 shkencetare per 1 milion banore.

Amerika ka 5000 per milion.

Bota e krishtere ka 1000 teknike per 1 milion banore.

Bota myslimane vetem 50.

Bota e krishtere shpenzon 5% te prodhimit te brendshem per hulumtime dhe zhvillim

Myslimanet vetem 0.2%

Ne Pakistan nga 1000 qyterare lexojne gazeta ditore vetem 23

Ne Singapor, Azi (me shumice Budiste dhe te Krishtere) nga 1000 qytetare 460 prej tyre lexojne shtypin ditor.

Ne Britani 1 milion qytetare kane ne dispozicion 2000 tituj librash

Ne Egjipt vetem 17.

Eksporti i produkteve te teknologjise se larte nga Pakistani eshte vetem 0.9% te eksporteve te tij.

Ne Arabine Saudite eshte 0.2%

Kuvajti, Maroku dhe Algjeria 0.3%

Vetem Singapori eksporton 68%.

Mbi 99% te shteteve te krishtera jane Demokratike.

Asnje vend mysliman nuk eshte demokratik.

Shpresoj qe shqiptaret t’i kene lexuar me kujdes krahasimet, apo ndryshimet si nata me diten dhe mos te mbesin viktima te ideologjive te huaja antishqiptare dhe antinjerezore. Shqiptari i vertete nuk e meriton islamin, nuk e meriton ferrin islamik sepse eshte krijese e gjalle dhe jo nje gur pa ndjenja. Jo islamit, Po dashurise e zhvillimit.(Vota: 106 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora