E diele, 15.12.2019, 05:48 PM (GMT)

Kulturë » Berisha

Sejdi Berisha: Sikur për të fundit herë...

E hene, 30.07.2012, 06:23 PM


Sejdi BERISHA

SIKUR PËR TË FUNDIT HERË...

Ky udhëtim imi arkeologjik
Nëpër shpërputhjet shpirtërore
Mendjen ma rrotullon si në vorbull
Dhe, sikur për të fundit herë
Në oazën e saj pushoj

Djersa si kripë deti
Më del në shpinë
Buka nuk është pazar lodrash
As gjuha relikte e të folurit
Është art shpirti
Mund të jetë mesazh
I gdhendur në hapësirë
Edhe vajtim i frymës sime(Vota: 17 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT