E hene, 06.04.2020, 10:16 PM (GMT+1)

Kulturë » Libra

Dava Nikolli: "Ditari i Shpirtit"

E diele, 29.07.2012, 06:02 AM


Sot doli ne qarkullim libri i pare me poezi i poetes Dava NIKOLLI, "Ditari i Shpirtit" te cilin e redaktova une. Ne kete liber DAVA shpalos ndjenjen e saj per shume probleme jetesore, me tematike shume te larmishme. I uroj suksese ne rrugen e bukur por te veshtire te peozise. Dava eshte nje poete racionale, qe publikon rralle por qe vargu i saj poetik tingellon plot pathos. Urime!

 (Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT