E shtune, 08.08.2020, 07:07 AM (GMT+1)

Aktualitet » Bota

Pasagjerët rrahin për vdekje terroristët myslimanë

E merkure, 04.07.2012, 06:38 PM


Dy persona, të cilët tentuan të merrnin peng një aeroplan civil në Kinë u rrahën për vdekje nga pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit, bën të ditur media zyrtare në Kinë. Sipas njoftimit të medias, dy burra tentuan të marrin peng avionin e linjës Tianjin Airlines që po kryente një udhëtim brenda Kinës.

Autoritetet thonë se personat që tentuan pengmarrjen qenë muslimanë Ujgurë dhe ata i thanë 101 pasagjerëve në aeroplan se do të merrnin kontrollin, por nuk arritën dot te ndarja e pilotit pasi u rrahën barbarisht dhe u lidhën kokë e këmbë. Aeroplani u kthye në aeroportin e nisjes. Pengmarrësit u dërguan për mjekime në spital, por nuk arritën t’i mbijetonin plagëve të marra nga pasagjerët.

 

 

 

Gazeta Shqip(Vota: 6 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora