E premte, 03.07.2020, 07:03 PM (GMT+1)

Plus » Video

TV Alba Life: Kronikë nga Parada në New York

E merkure, 04.07.2012, 07:43 PMNe vazhdim te emisionit pergatitur nga TV ALBA LIFE, qe u transmetua ne kanalin 35 ne New York, rreth Parades Internacionale ku moren pjese gjallerisht shqiptaret te interesuarit mund ta shikojne ne kete lidhje ne youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=jI0oqhxmet4&feature=relmfu

Ne kete emision jane intervistat me Presidentin e shoqates "Rrenjet Shqiptare" z.Marko Kepi dhe Ervin Toro si dhe me presidentin e PDIU Cameria, z.Tahir Muhedini.  Gjithashtu jane intervistuar dy artiste dhe patriote te medhenj shqiptare

Frederik Ndoci dhe Toni Dovolani.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora