E enjte, 23.01.2020, 10:58 PM (GMT)

Kulturë » Berisha

Sejdi Berisha: Lotët e tyre ishin...

E marte, 03.07.2012, 06:03 PM


P o e z i

Sejdi BERISHA:

LOTËT E TYRE ISHIN...

Duke më përqafuar
Shpesh më thonë
Ndal o njeri
Ku je duke nxituar

Unë pyes vetveten
Pse më thonë kështu
Dikush më hetoi
Duke u përpëlitur
Dritë të madhe ke krijuar
Po na verbon

Vura gishtin në kokë
Prapë ka nevojë për ecje
Dritën për ta zënë

Të gjithë më shikuan
E Lotët e tyre ishin
Zjarri që më digjte...(Vota: 6 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT