E premte, 03.07.2020, 03:51 PM (GMT+1)

Aktualitet » Njoftime

Njoftim - Ekspozitë e artistëve shqiptar në Singen të Gjermanisë

E enjte, 28.06.2012, 06:00 PM


Me datë 29 qershorë të vitit 2012, prej orës 19.00, me ekspozitën e përbashkët, prezantohen artistët shqiptar Mal Myrtaj- Skulptor dhe Augustin Përgegaj- Piktor para artdashësve në Singen të Gjermanisë.

 Me ngjyrat e Akrylit në pëlhurë miqët e artit dotë përjetojmë për së afërmi, mes tjerash; mbrëmjen buzë liqenit, prarimin e diellit, Protestën, hënën e plotë si dhe mjeshtrinë e rrallë të pasqaruar në gurë dhe bronz.

Xhevat Muqaku(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora