E premte, 03.07.2020, 03:42 PM (GMT+1)

Aktualitet » Njoftime

Maratona Rinore Shqiptare

E diele, 24.06.2012, 07:16 AM


Albania Live Quality Union (ALQU), me te drejten ekskuzive, do te zbatoje fazen e trete te projektit MARATONA E PAVARESISE e cila titullohet MARATONA RINORE SHQIPTARE. Zbatimi i ketij projekti ne kete faze perkon me levizjen ne forme stafete te nje grupi te madh studentesh nga te gjithe trojet shqiptare si dhe nga europa perendimore, amerika dhe kanadaja te cilet do te jene realizues te kesaj faze qe ka te beje me njohjen e vlerave te aktivitetit patriotik te kryer nga personalitete te shquara te kombit tone si dhe identifikimin e shoqatave patriotike te asaj kohe dhe rivleresimin e ngjarjeve qe sollen eventin e madh te shpalljes se pavaresise te popullit Shqiptar.
Njohja me keto vlera patriotike si dhe me vendet, ngjarjet dhe historine eshte qellimi kryesor i ketij projekti per rinine shqiptare kudo ku ajo ndodhet. Ju ftojme dhe njehere te beheni pjese e ketij projekti ne te cilin do te marin pjese personalitete te shquara te artit, muzikes dhe sportit nga te gjithe trojet shqiptare per te percuar edhe njehere vlerat europiane te kombit shqiptar dhe te rinise shqiptare ne vecanti.

MARATONA

Per tu bere pjese e kesaj maratone ju duhet te aplikoni duke plotesuar folmularin. Si duhet te veproni?

1 - Shkarkoni formularin e aplikimit ne formatin e perpunueshem .doc ketu Formulari Aplikimit

2 - Plotesojeni

3 - Dergojeni bashkangjitur ne adresen e emailit : maratonashqiptare@al-qu.com

Per me shume info klikoni tek menuja Apliko

Kuota e rregjistrimit kushton vetem 100 Euro. Pagesa kryhet pas prinimit tuaj nga komisioni i ngritur posacerisht per kete projekt.
Mosha per tu mare ne konsiderate si pjesmares ne kete projekt eshte mbi 18 vjec.

Faleminderit,
Albanian Life Quality Union
Departamenti i Teknologjise se Informacionit

Adresa Rr. Frederik Shiroka, Kulla C/3
Tel & Fax : 
             + 355 444 0 4444      
Tirane – Albania

Email: info@al-qu.com
Web: www.al-qu.com(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora