E enjte, 02.07.2020, 07:00 AM (GMT+1)

Aktualitet » Njoftime

Akademi Perkujtimore per deshmorin e kombit Gjeneral Major Agim Qelaj

E shtune, 23.06.2012, 01:55 PM


Te nderuar bashkeatdhetare

Ju njoftojme se ne kuader te Manifestimit tradicional " Dita e Agimit", Klubi Shqiptare "Kosova" ne Singen organizon Akademi Perkujtimore per te nderuar jeten dhe vepren e deshmorit te kombit Gjeneral Major Agim Qelaj.

Ne kete Akademi Perkujtimore do te marrin pjese;
Zevendesministri i Diaspores Zoti Nuredin Lushtaku,
Bashkeluftetari i deshmorit Gjen.Agim Qelaj -Skender Hoti,
Vellau i deshmorit Gjen.Agim Qelaj -Besim Qelaj,
Reporteri i luftes e gazetari i RTK Nuhi Bytyqi.
Kjo Akademi mbahet  me date 01(e Diele) 07.2012 me fillim ne ora 19:00.
Adresa ;  Zum Rehbergle  5,  78315  Radolfzell am Bodense.
Per info. Avdi Krasniqi - Kryeatar
   Tel,   0171-810-8078(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora