E premte, 03.07.2020, 03:46 PM (GMT+1)

Aktualitet » Njoftime

Dita e Traditës Shqiptare në New York, 23-06-2012

E merkure, 20.06.2012, 06:27 PM


Westchester County Parks dhe
Qendra Nena Tereze prane Kishes Katolike "Zoja e Shkodres"
paraqesin
DITA E TRADITES SHQIPTARE
Te Shtunen me 23 Qershor 2012
12 p.m. deri 7 p.m.
Kensico Dam Plaza Valhalla, New York
Diell apo shi
Ta Mbajme Traditen Gjalle!
Grupi muzikor Kastrioti - Drejtus Dritan Papa. Kengetare - Luljeta Pllumi, Gezim Nika
Vallezim dhe Sport (Futboll, Voliboll dhe Shah)
HYRJA FALAS
Ushqqme dhe pije ne dispozician
Sillni batanite dhe karrigat tuaja
JU LUTEMI - JO FTOHES (coolers)
Per informata me te hollesishme thirrni
            (914) 864-7275       ose shkoni ne internet
www.AlbanianHeritage.com


(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora