E enjte, 25.02.2021, 05:38 AM (GMT)

Kulturë

Sami Islami: Individi dhe bota

E shtune, 16.06.2012, 05:28 PM


INDIVIDI DHE BOTA

Njerëzit shumë veprime të kota,
I bëjnë  sepse  ashtu i do bota,
Duan të duken ashtu…
Sepse ashtu e do bota
Të vishen ashtu …
Sepse ashtu e do bota
Të flasin ashtu…
Sepse ashtu e do bota
Të ecin ashtu…
Sepse ashtu e do bota
Të rrijnë ashtu…
Sepse ashtu e do bota
Të hanë ashtu…
Sepse  ashtu e do bota
Të qeshen ashtu…
Sepse  ashtu e do bota
E  të bëjnë për qefin e vet
Gjë nuk munden të shkretët
Kështu mendojnë të mjerët,
Nuk jetojnë për vete,
Jetojnë për të tjerët.

Sami  ISLAMI
Londër, 13.06.2012(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora