E shtune, 04.02.2023, 10:02 AM (GMT)

Shtesë » Lajme

Nëna drogon të bijën për ta martuar me nipin

E enjte, 14.06.2012, 04:30 PM


Nëna e tetë fëmijëve u gjet fajtore nga një gjykatë në Londër për rrëmbimin dhe drogimin e vajzës së saj më të vogël, pasi kjo e fundit kishte refuzuar të martohej me kushëririn e saj. Shamin Akhtar, 58 vjeçe, vendosi ta drogonte të bijën për ta martuar me nipin e saj, për të respektuar një pakt që ajo kishte bërë më të motrën që të martonte vajzën me djalin e motrës. Prokurorët e kanë përshkruar këtë veprim si makthim më të keq të një fëmije. Shamin Akhtar, djali i saj, Shamrez Khan, 34 vjeç, dhe dhëndri Zahid Mahmood, 36 vjeç, u shpallën fajtorë për drogim, burgosje dhe rrëmbim të qëllimshëm. Pasi vajza kishte refuzuar martesën me djalin e tezes së saj, e ëma i kishte ofruar pak qumësht të ngrohtë. Më pas vajza ishte ndjerë e turbullt dhe e pafuqishme për të lëvizur. E ëma i kishte marrë të gjitha sendet personale, përfshirë dhe pasaportën, për ta dërguar te “burri”, por plani dështoi.

 

 (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora