E premte, 03.02.2023, 03:55 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Ne emer te Zotit te Dashurise refuzoni Allahun Vrases! (+ video e tmerrshme!)

E diele, 10.06.2012, 10:56 AM


Vrasja makabre e te riut
(Shikoni video me poshte
Ju qe mundeni!)

Ne emer te Zotit te Dashurise refuzoni Allahun Vrases!

Nga Ilir Dardani

U vra edhe nje njeri. Ishte i ri. Askujt borxh s’i kishte. Me thike ja keputen koken… sepse keshtu thote ‘’Allahu’’ dhe ‘’i derguari i tij, Muhameti’’. Pergatituni, neqoftese jeni te forte, te shikoni se si thika islamike vret.

Por me pare, ne menyre te drejtperdrejte dua te them se myslimanet besojne ne ‘’Allah’’ nga frika dhe jo nga dashuria apo miresia. E, natyrisht edhe myslimanet shqiptare. Duke qene se prinderit e tyre jane viktima te fatkeqesise dhe turpit kombetar, ngurrojne te largohen nga islami… sepse i tmerron shpata e te derguarit te ‘’allahut’’ dhe ‘’amaneti’’ i baballareve: Jeto si skllav, trashego veteshkaterrimin e veteposhterimin. Myslimanet e vendeve arabe islamin e kane si pjese kryesore te kultures apo te te jetuarit dhe e kane me te veshtire te largohen (mbi te gjitha i tmerron frika e shpates se Muhametit dhe pasardhesve te tij), kurse shqiptaret nuk i lidh asgje me islamin, pervec shpates se ‘’te te derguarit te allahut’’ qe ra mbi zemren dhe trurin e tyre.

Ata myslimane te botes arabe qe vendosin te largohen nga islami, me pare duhet te largohen nga vendi i tyre dhe te emigrojne ne vendet Perendimore, perndryshe ndodh ajo qe do shikoni me poshte! Por edhe shqiptaret qe largohen nga kjo ideologji ndeshen me sulme fizike, kercenime, ofendime, djegie shtepie, makine dhe lecitje. Prandaj kemi shume te larguar, por qe refuzojne ta bejne publike Ringjalljen Kastriotiane te tyre.

Me gjithe respektin qe mund te kem per nje pjese teper te kufizuar myslimanesh shqiptare, duhet te pranoj qe per mua te gjithe jane, ne rastin me te mire, njerez me mungese te theksuar morali kombetar, njerez dinjitet-humbur. Te jetosh si fshataret e vendeve me te prapambetura te botes, fale ketij fare islami te mos frymosh si europian, fale shpates islamike te ndjesh neveri edhe per emrin e origjines, do te thote Shuarje, mos-ekzistence. Nuk mund te thuash qe jam Shqiptar apo Europian, kur me kete indentitet te lidh vetem pohimi i bazuar askund!

Te te pushtoje tjetri dhe ti te perqafosh te gjitha poshtersite e tij, kjo nuk eshte normale, e, sidomos kur ‘’zyrtarisht’’ je i lire, kur shpata islamike eshte larguar. Per hir te nje pushtuesi te vazhdojme te jetojme te poshteruar, duke vrare cdo dite e me shume te ardhmen tone!

Pra, edhe ju te dashur myslimane te ndershem jeni pjese anormale e kombit tuaj. Jeni luftetare te kundra-lirise, jeni urrejtesit e femijeve tuaj. Jo ju, por Kasapi Islamik qe keni mbi koke!

Ja pse islami eshte nje ideologji vrastare (Gjithcka eshte ne Kuran):

''Nqs myslimani largohet nga feja e tij, Vriteni ate. (!)

Kushdo qe ndryshon fene islame, vriteni ate.

I derguari i Allahut kurre nuk vrau askend, pervec rasteve ne vijim: Personat e martuar qe kane kryer marredhenie te paligjshme seksuale, si dhe ata qe kane braktisur islamin. (!)

Nje njeri qe perqafon islamin, pastaj kthehet ne judaizem, denohet me vdekje ne baze te vendimit te ''Allahut dhe te derguarit te tij. (!)

Do shfaqen disa njerez te rinj, te cilet do thone fjale te mira per islamin, por besimi i tyre nuk e kalon fytin (gryken), sepse jane besimtare te rreme. Pra, kudo qe t'i gjeni, vritini ata.(!)

Dënimi i atyre që luftojnë (kundërshtojnë) All-llahun dhe të dërguarin e Tij dhe bëjnë shkatërrime në tokë, nuk është tjetër vetëm se të mbyten ose të gozhdohen, ose (të gjymtohen), t’u priten duart dhe këmbët e tyre të anëve të kundërta, ose të dëbohen nga vendi. Kjo (masë ndëshkuese) është poshtërim për ta në Dunja, dhe në botën tjetër ata do të kenë dënim të madh.'' (!)

Poshte Zoti -  thoshte diktatori komunist Enver Hoxha dhe vriste. Allahu Ekber - thone myslimanet dhe vrasin ne menyrat me perbindeshe. Jam cmendur une, apo ka rrjedhur ky fare allahu? Kam rrjedhur une, apo popujt islame jane viktima te nje ideologjie kryedjallezore?!

Larg qiellit, nga thellesia e tokes se erret doli kjo semundje, kjo ideologji, kjo fatkeqesi nderkombetare e mbare njerezore. U gerrye ne toke, u nxor minerali e u perpunua, u be hekur, mori formen e shpates dhe u ngul ne zemren e njeriut, pastaj egersirat lehen: Allah Ekber! Cili Zot o gjallesa te poshtera, cili Zot bekon vrasjen e njerezve te pafajshem apo edhe te fajshem?!

Nga zemra shpata islamike u ngjit deri tek qafa dhe koka ra ne toke. Allah Ekber uleriten egersirat islamike!

Islami skllaveron dhe dhunon ne menyrat me cnjerezore Femren, ashtu si dhunon femijen e gjinise femerore, abuzon seksualisht me te, e keput edhe krahe e kembe nqs ka marre (vjedhur) nje buke per te ngrene.

Ne videon e meposhtme do te shikoni nje te ri nga Tunizia, te lidhur, te cilit i kepusin koken sepse eshte larguar nga islami dhe ka perqafuar krishterimin. Ky eshte Islami i Vertete. Nuk ka islam tjeter. Ka vetem nje Kuran dhe ky thote Vrit! Vrasesi citon Kuranin dhe vret sepse ashtu thote Kurani!

Video eshte e tmerrshme dhe duhet te shikohet vetem nga te rriturit, te cilet nuk kane probleme shendetesore, kryesisht probleme zemre.(Vota: 113 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora