E premte, 05.03.2021, 10:02 AM (GMT)

Lajme

E therin sepse ndërroi fenë, nga mysliman u bë i krishterë

E shtune, 09.06.2012, 01:33 PM


 

Pamje kur e therin të riun

Në Tunizi një ngjarje e pazakontë ka tronditur botën, ku tregohet sesi është therur një person sepse ndërroi fenë, nga mysliman ai është kthyer në i krishterë.

Kjo ka qenë dhe arsyeja që i kushtoi jetën të riut, i cili nuk u pranua të kërkonte falje.

Në video dëgjohen lutjet në arabisht, që dënojnë Krishterimin dhe thonë se, “Nuk ka Zot tjetër përveç Allahut dhe Muhamedi, i cili është i dërguari i tij”.

Pastaj personat që tregohen në video të maskuar, duke bërtitur “Allahu Ekber”, (Zoti është i madh ekzekutuesi) ia preu kokën për dy minuta djalit të ri, për ta ndëshkuar, sepse i ktheu shpinën Allahut.

Dhe sikur kjo të mos ishte e mjaftueshme, pas ekzekutimit, e mori kokën si trofe në duart e tij, duke festuar e bërtitur për fitoren.

Videoja e tmerrshme u transmetua në televizionin egjiptian, ku prezantuesi Tawfiq Okasha, ndërpreu transmetimin duke bërtitur, “A është e mundur? A është ky Islami?”

Videoja ka pamje shumë të rënda, ndaj nuk mund ta publikojmë. Fotoja është shkëputur nga videoja në fjalë.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora