E shtune, 26.09.2020, 12:29 AM (GMT+1)

Aktualitet

Lezhë, grabitet kisha e Kuvendit të Arbërit

E shtune, 09.06.2012, 02:48 PM


Lezhë, grabitet kisha e Shën Gjonit

Në orët e para te mëngjesit te se shtunes eshte grabitur kisha e Shen Gjonit ne Lezhe, vend ne te cilin eshte mbajtur edhe Kuvendi i Arbërit.

Lajmi behet i ditur nga policia lokale ku sipas se ciles persona ende te paindetifikuar kane vjedhur kembanen prej bronxi te kishes, e cila peshon rreth 300 kg. Policia citon se ne kishe eshte vjedhur edhe pllakata qe ishte vendosur per mbajtjen e Kuvendit te Arberit dhe po punohet per identifikimin dhe kapjen e autoreve.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora