E diele, 07.03.2021, 09:51 AM (GMT)

Lajme

Illyricum Libertas: Përkrahim prostestën Europiane të 7 qershorit në Shkup

E marte, 05.06.2012, 05:10 PM


Shoqata për mbrojtjen dhe afirmimin e identitetit kombëtar

Association for Defence and Affirmation of National Identity

ILLYRICUM LIBERTAS – Tetovë

www.illyricumlibertas.org

illyricumlibertas@live.com

Komunikatë

Sh.m.a.i.k ILLYRICUM LIBERTAS – Tetovë, i jep përkrahje të plotë Protestës së të burgosurve dhe të dëmtuarve shqiptarë në Maqedoni, të caktuar për 7 qershor, para qeverisë së IRJM në Shkup.

Ftojmë gjithë qytetarët shqiptarë të bëhen pjesë aktive e kësaj Proteste në mënyrë që të ndalojmë diskriminimin e mëtejmë të kësaj shtrese të shenjtë për shqiptarët këtu.

Apelojmë që me këtë rast të protestohet në mënyrë të qetë, të civilizuar, dinjitoze dhe europiane. Shqiptarët të tregojnë se janë pjesë e arealit kulturor dhe civilizues europian.

Valon Kurtishi

Kryetar

Tetovë/Oaeneum

05.06.2012(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora