E marte, 02.03.2021, 11:35 PM (GMT)

Lajme

Bëhuni pjesë e zgjidhjes së problemeve të mërgatës

E hene, 07.05.2012, 09:01 AM


http://www.albinfo.ch/e-diaspora/integrimi/b%C3%ABhuni-pjes%C3%AB-e-zgjidhjes-s%C3%AB-problemeve-t%C3%AB-m%C3%ABrgat%C3%ABs-71294

Bëhuni pjesë e zgjidhjes së problemeve të mërgatës

Ftohen të gjithë mërgimtarët të marrin pjesë në debatin që do të organizohet këtë muaj në Zvicër nga Instituti për Menaxhim dhe Zhvillim
image de l'articleInstituti për Menaxhim dhe Zhvillim, si pjesë të projektit Diaspora për Zhvillim, gjatë muajit maj do ta vizitoj Zvicrën me qëllim të themelimit të “grupeve të fokusit’, qëllimi i të cilëve është diskutimi i temave të ndryshme që janë brengë për diasporën.

Duke i diskutuar këto brenga ne do të njihemi më afër me problemet që e shqetësojnë diasporën tonë dhe në këtë mënyrë këto brenga do t’i shndërrojmë në politika të projektit, respektivisht të gjejmë alternativa për zgjidhjen e këtyre problemeve së bashku.
 
Në vijim e gjeni  linkun që është publikuar në albinfo.ch lidhur me këtë projekt:  http://www.albinfo.ch/ch-ballkani/aktuale/shqet%C3%ABsimet-kryesore-t%C3%AB-diaspor%C3%ABs-kosovare-69961

Të interesuarit mund të regjistrohen për të marrë pjesë në këto grupe, ashtu që gjatë vizitës sonë në Zvicër të kemi mundësi më lehtë për t’i kontaktuar.
Të interesuarit duhet të regjistrohen në e-mail adresën: info@diaspora-ks.org dhe të shënojnë informata si në vijim:
 
- emrin dhe mbiemrin
 
- email adresen & nr.telefonit
- profesionin
- moshën dhe
- adresën e banimit.
 
Faleminderit për kontributin tuaj

Me respekt

Stafi i projektit „Diaspora për Zhvillim - DfD“


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora