E hene, 27.09.2021, 02:37 AM (GMT+1)

Kulturë

Ilir Muharremi: Pse jam, ku isha?!

E hene, 07.05.2012, 10:14 AM


Ilir Muharremi

Pse jam, ku isha?!

A jam gjithë
Apo jam veç tash
Pse jam
Ku isha
Që të jem tash?!

Pse jam zgjuar tash
E jo më herët
Jam pasoja e gjetjes
Apo fitimtari?!

Është dashur të jem
Jam pasoja, vuajtja, sëmundja

Pasojë e momentit
Rreth momentit për momentin
Fati im brenda vetës
Më përcaktuan tash përcaktoj
Grua egjiptiane është poezia
Njëjtë si jeta e mbështjellur me enigmë
I ke të gjitha në fakt s’ke asgjë!
Zhytu në jetë, vdekje, përjetësi askund.............(Vota: 3 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora