E enjte, 22.04.2021, 12:37 PM (GMT+1)

Lajme

Lebit Murtishi: Gjer kur do futim veshët në lesh tek bien kambana lufte!...

E premte, 04.05.2012, 10:56 AM


GJER KUR DO FUTIM VESHËT NË LESH TEK BIEN KAMBANA LUFTE!..

Nga Lebit Murtishi

AVENTURIERËT E SHKUPIT SËRISH NË SKENË...NDOSHTA  I PAKËT  ËSHTË  KRAHASIMI  ME  SKENARËT E PAMBARIMTË, DHE TË PËRGJAKSHËM GJITHSESI, QË PO PËRPIQET TË REALIZOJË  MBI DURIMIN E PAKUPTIMTË TË TRAGJIKËVE-SHQIPFOLËS, FORMACIONI  I HIBRITUZUAR, GRUEVSKI-AHMETI...KY I FUNDIT  ËSHTË EMËR RASTI, PAK RËNDËSI KA PËR PESHËN DHE DIMENSIONIN  E  KËSAJ LUFTE, TASHMË TË SHPALLUR...ETIKETAT  QË IU SERVUAN OPINIONIT, PËR GJOJA TERROZËM, TË KËSAJ APO ASAJ NATYRE, NUK JANË ZBULIME TË KËSAJ KKOHE; JANË TË NJOHURA, NAÇERTANIET", GJORGJEVIQËT, ANDRIQËT, ÇUBRILLOVIQËT, DERI TE AKTI I TURPSHËM I "AKADEMISË" SË SHKENCAVE, PËR FABRIKIMIN E TEZAVE FASHIZOIDE, TERRORISTE E GJENOCIDIALE KUNDËR QENIES SHQIPTARE NË TË GJITHË HAPËSIRËN TONË ETNIKE...AS  QËNDRIMET E "DREJTUESVE" TË POLITIKAVE  SHQIPTARE NUK JANË NDONJË SIHARIQ I RI...ATA KANË NGJESHUR KOKAT NË GRAZHDET E MAJMË TË POLITIKAVE GLOBALISTE, DHE QË ANDEJ VETËM PA KOKA MUND TË SHQEPEN...POR PYETJA SHTROHET PËR VESHË TË TJERË, PËR ATA QË E DUAN TË LIRË DHE TË BASHKUAR SHQIPËRINË E TYRE: GJER KUR DO FUTIM VESHËT NË LESH TEK BIEN KAMBANA LUFTE!..(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora