E shtune, 22.02.2020, 11:56 PM (GMT)

Aktualitet » Njoftime

Organizohet Ora Letrare ''Pavarësia e Kosovës'' në Koblenz (1 Maj 2012)

E diele, 15.04.2012, 12:29 PM


Lidhja e Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë, në bashkëpunim me   Sh. K. H. I. „Stublla“ dhe asociacionet simotra në Gjermani

Organizojnë

PËR TË V-tën HERË ME RADHË ORËN E MADHE LETRARE TRADICIONALE “PAVARËSIA E KOSOVËS” QË I DEDIKOHET AKADEMIS PËRKUJTOMORE NË 30 – VJETORIN E RËNJES SË JUSUF E BARDHOSH GËRVALLES DHE KADRI ZEKËS

Koblenz, të martën më 01. Maj . 2012., n’ora 12.00;

ku do bëhet edhe promovimi i Antologjisë së 30 potëve në mërgim me veprën “TRINOM I LIRISË”

 

Me këtë rast

 

FTOJMË

GJITHË BASHKATDHETARËT  TË MARRIN PJESË NË KËTË AKADEMI PËRKUJTIMORE, KU MYSAFIRË NDERI JANË KONZULI I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË FRANKFURT, Z. Astrit ZEMAJ, FAMILJARËT  GËRVALLA E ZEKA SI DHE BASHKËVEPRIMTARË TË HERONJËVE.

 

KËSHILLI ORGANIZATIV

M. ÇUNI , N. LULAJ tel.: 0176-73710216, N. XHONI tel.: 0173-9856539 dhe                 H. QYQALLA tel.: 0177–4205089

Adresa: Begegnungsstëtte  „St. Elisabeth“

St. Elisabethstr. 6;

56073 Koblenz(Vota: 8 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT