E shtune, 04.02.2023, 08:08 AM (GMT)

Shtesë » Video

Ilir Dardani: Heroi i Emigranteve Flamur Pisli, shqiptari qe nuk e vrane greket por shqiptaret!

E diele, 18.03.2012, 05:01 PM


Shume here me vjen ne mendje Flamur Pisli. I riu emigrant qe ishte dhunuar nga bastardet greke. Birin e Shqiperise, te cilit i ishin mohuar vite pune te rende, nuk e vrane greket, por e vru ai qe di te vrase me se miri vellaun e tij: bastardi shqiptar me uniforme.

Injoranti cipe-humbur nuk vrau vetem Flamurin por mori jeten edhe te nje greku te pafajshem, i cili askujt sdo i dhimbsej me shume se Pislit, nese do te ishte gjalle sot, sepse nuk ishte qellimi i tij te vriste njerez te pafajshem.

Flamur Pisli ishte i armatosur dhe kishte marre peng disa greke te pafajshem, por Flamur Pisli nuk ishte vrases dhe nuk e meritonte te vdiste, gje qe e kuptuan greket por jo edhe shqiptaret!

Ai bir-bushtra qe e ka vrare padyshim qe eshte nje lavire e grekeve, sic ishin dhe jane edhe qeverite tona.

Polici meriton respekt sepse puna e tij eshte e veshtire, perballet me ligjthyesit, por jo policet kafshe-me-dy-sy si tipi i bir-bushtres qe i mori jeten Flamurit dhe Dinjitetit Shqiptar.

 

Me poshte keni nje koment te postuar ne nje artikull ketu ne ZSH, nje kenge kushtuar Heroit te Emigranteve ne Greqi, si dhe nje kronike ku Flamuri ne banesen e fundit vizitohet nga nje prift grek.

 

Ilir Dardani

 

‘’MARTIN BACAJ      31-03-2010, 04:19pm

 

UNE JAM NJE EMIGRANT QE JETOJ NE GREQI. NATEN QE VINTE FLAMURI ME AUTOBUS,PER NE SHQIPERI NDODHA NE PIKEN DOGANORE KAPSHTIC.SAPO ESHT AFRUAR AUTOBUSI PER NE DOGANEN GREKE,KA ARDHUR POLICIA SHQIPTARE NA KA MARRE ME GRUSHTA E ME SHKELMA!CDO PERSON QE NDODHESHE NE DOGAN,NE TERRITORIN SHQIPTAR.JEMI LARGUAR TE GJITH. KAM ARRITUR NE BILISHT NE NJE LOKAL,DHE E SHIKOJA NGJARJEN NE TV.NE KANALET GREKE.VAJTA NE HOTEL POR SME ZINTE GJUMI! NE OREN PES TE MENGJESIT DOLA DHE PO PYESJA SE CFAR ESHT BER ME FLAMURIN!KUR ME THAN QE NE ORET E MENGJESIT NE QAFE KRRAB,E VRAU POLICIA SHQIPTARE.BASHK ME FLAMURIN U VRAN TE GJITHE BIJT E NENAVE SHQIPTARE QE JETOJN NE EMIGRIM.’’

 (Vota: 12 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora