E enjte, 01.10.2020, 05:10 AM (GMT+1)

Aktualitet » Njoftime

Anullohet akademia përkujtimore për vëllezërit Gërvalla e Kadri Zeka

E premte, 16.03.2012, 07:58 PM


Tani me keqardhje e thyerje te thelle shpirterore ju beje te njohur ANULLIMIN e AKADEMISE PERKUJTIMORE PER VLLEZERIT GERVALLA E KADRI ZEKA, per shkak te sponzoruesit te salles, z. Bekim Elashani pas insistimit te Can Tahirit, meqe nuk e kemi perfshi ne Keshillin Organizativ "Unionin Kombetare", karshi "reputacioni" te z.Can Tahiri! Qendrimet e mia personale, Z. Neki Lulaj, ...etj. ishin qe te mos ndryshojme SKEMEN dhe me fute "parashutiste" te pacipe e qe nuk asgje te perbashket as me ARTIN KRIJUES e edhe me pak me FIGUREN POLIDIMENZIONALE TE JUSUF GERVALLES, dhe aktivitetit te tij kombetar. Andaj, AKADEMIA PERKUJTIMORE DHE PROMOVIMI I ANTOLOGJISE "TRINOM I LIRISE" do te mbahet me 1. maj ne Koblenz... per c'gje do te njoftoheni me kohe.

Te thyer thellesisht, kerkojme edhe mirekuptimin tuaj, ju lutemi!

 

Me respekt Hasan Qyqalla dhe Neki Lulaj(Vota: 8 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora