E shtune, 18.01.2020, 07:39 PM (GMT)

Kulturë » Libra

Shpetim Zinxhiria: Te pathenat e frikshme te emigracionit shqiptare ne Greqi

E premte, 16.03.2012, 06:39 PM


Sot doli ne treg libri pubilcistik “Te pathenat e frikshme te emigracionit shqiptare ne Greqi” me autor gazetarin Shpetim Zinxhiria. Duke qene se kam shkruajtur 3 libra per emigracionin ne Greqi, serishmi tek ky liber ka fakte te reja tronditese qe duhen te zbardhen. Ne parathenien time ve ne pah se Zinxhiria ka ditur te gjeje detaje dhe argumente te reja, per vrasjen e shume emigranteve, ku vrasesit kane ngelur anonim. I uroj Z. Zinxhiria urime dhe krijime te reja.

 

 (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT